DLACZEGO VELOX ?

DLACZEGO VELOX ?

Dzisiaj ścianom stawiane są wyjątkowo wysokie wymagania:

- nośność i wytrzymałość

- izolacja przeciwdźwiękowa

- skuteczna izolacja cieplna

- wysoka akumulacyjność

- brak emisji skażeń

- najniższa  promieniotwórczość

- długoletnia gwarancja

Każdy inwestor obok założeń statycznych , higienicznych i fizycznych oczekuje przede wszystkim korzyści ekonomicznych w budowie i eksploatacji . Wymagania te w sposób optymalny spełnia  niewiele systemów budowlanych. Jedne wykorzystują materiały odporne na ogień ale nasiąkliwe , tracące swoje właściwości termoizolacyjne i mechaniczne. Inne są  odporne na warunki zewnętrzne i  wytrzymałe mechanicznie , ale wymagają  później skomplikowanego systemu ocieplenia z zewnątrz. Mamy systemy bardziej lub mniej ekologiczne , bardziej lub mniej ekonomiczne . Wszystko jednak sprowadza się do pytań:

1. Co wybrać, co sprawdzi się w naszym klimacie i w długoletniej eksploatacji?

2. Który system jest najbardziej ekonomiczny w realizacji?

3. Czy wybrany materiał jest zdrowy i przyjazny dla mojej rodziny?

Od niepamiętnych czasów drewno jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych. Dzięki swym niezaprzeczalnym właściwościom jest wykorzystywane i dzisiaj. Trudno znaleźć  bardziej zdrowy  materiał .

Drewno jest wyjściowym surowcem do produkcji np. płyt szalunkowych . Technologia VELOX wykorzystuje płyty do bardzo prostego montażu szalunku traconego (nie rozbieralnego) . Zrębek drewniany, (około 90% objętości materiału)  , uzyskiwany jest w przeróbce pełnowartościowego drewna świerkowego lub jodłowego . Mieszany jest z naturalną krzemionką (szkłem wodnym) i cementem. Cement zapewnia trwałość i spoistość , krzemionka odporność na wilgoć i czynniki biologiczne . Mieszanką napełnia się formy, a następnie  prasuje pod wysokim ciśnieniem. Tak uzyskana surowa płyta jest dokładnie obcinana do wymiaru 50 cm x 200 cm i sprawdzana. Podczas całego procesu produkcyjnego zapewniony jest stały nadzór nad utrzymaniem parametrów określonych w technologii.  Rygorystycznie przestrzegany proces produkcji i  dokładna kontrola zapewniają najwyższą jakość produktu . Dzięki temu płaszczyzny ścian i krawędzie są bardzo równe   , co daje możliwość uzyskania  końcowego efektu - budynku najwyższej  jakości . Uzupełnieniem systemu wznoszenia ścian są prefabrykowane elementy stropowe. Maja one różne długości i wysokości. Jako element stropu gęstożebrowego pozwalają na przekrycie pomieszczeń o rozpiętości nawet do 12 m. Drewniana struktura materiału,  pozwala na używanie najprostszych i ogólno dostępnych narzędzi: ręczna piła tarczowa, młotek i poziomica.  Instalacje wewnętrzne; sanitarne, grzewcze i elektryczne można schować w grubości płyty lub w ścianie. Beton tworzy bardzo wytrzymały rdzeń i stabilizuje we wnętrzu wahania temperatur. Konstrukcja  budynku jest odporna na wstrząsy sejsmiczne w tym górnicze . Budynek nie wymaga ocieplenia .  Systemowa płyta zewnętrzna może mieć dowolną izolację cieplną spełniającą najostrzejsze normy. Ściana może osiągnąć współczynnik przenikania ciepła poniżej U= 0,19 W/m2K .  Jest to nie do osiągnięcia dla wielu  innych systemów w tzw. stanach surowych. Instytuty , które wydały certyfikaty, corocznie przeprowadzają u producenta kontrolę, tzw. nadzór nad certyfikowanym wyrobem. Wszystkie dopuszczone elementy zostały zakwalifikowane jako materiał niezapalny i nie zwiększający obciążenia pożarowego.

System budowlany VELOX został wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony .

Komisje ekspertów nagradzając system dostrzegły  unikalny pomysł wznoszenia domu; szybkość realizacji, prostotę montażu połączoną z gwarancją jakości. Ale doceniło go przede wszystkim wielu inwestorów indywidualnych. Inwestorów budujących samemu lub z pomocą firm.

Już wiele lat setki zadowolonych rodzin mieszkających ciepłych i zdrowych domach  potwierdzają swój trafny wybór . Producent pewny właściwości i jakości produktów , jako jedyny w Europie (ja innego nie znam) udziela 30 letniej gwarancji na zabudowany materiał  .

O sposobie wznoszenia ścian, elementach systemu i ich wykorzystaniu w następnym odcinkach naszego cyklu.  Weryfikujcie  informacje . Nie sprawdzicie, przepłacicie.

 

Zdjęcia