Podstawą montażu jest ułożenie i połączenie specjalnymi spinkami dwóch płyt zrębko-cementowych o wym. 3,5 x 50 x 200cm . Powstały szalunek tracony wypełnia się w środku betonem o gr. 15 cm. W ścianach zewnętrznych stosuje się dowolne warstwy izolacyjne klejone na placu budowy. Podczas montażu wykorzystuje się ogólnie dostępne narzędzia proste i ręczne elektryczne.
Technologia VELOX upraszcza także konstrukcję stropu. Prefabrykowane elementy pustaków i zbrojenia żeber (kratownice) , dostosowane do założeń projektowych, charakteryzującą się dużą wytrzymałością i małą masą, dzięki czemu strop mogą układać tylko 2 osoby.
Proste technologie istnieją, są szybkie , oszczędne, a co najważniejsze gwarantowane. Proponujemy Państwu technologie VELOX ,będąc przekonanym że umożliwią w znacznym stopniu wykonanie część robót budowlanych i instalacyjnych we własnym zakresie. Czy to z rodzinną pomocą, czy z grupą przyjaciół. Satysfakcja i duma z własnoręcznie wykonanych prac jest nie do przecenienia. W oczach rodziny, znajomych uznanie zamienia nas w ‘eksperta’ od budowy. Taka praca na budowie z rodziną (uwaga na bezpieczeństwo) często integruje rodzinę bardziej niż dwa tygodnie na Wyspach …
VELOX pozwoli uniknąć wielu błędów często popełnianych przy murowaniu ścian wielowarstwowych. Znaczne uproszczenie całego procesu „ciężkiej” budowlanki, a problem zgromadzonych materiałów na placu budowy znika tak szybko jak postępuje montaż elementów (3-4 tygodnie). Drugą nadrzędną cechą nowoczesnego budownictwa jest uproszczenie kłopotliwych prac i wyeliminowanie możliwości powstania błędu.
Płyty VELOX mają własności zbliżone do drewna, dają się więc bardzo dobrze obrabiać – można je ciąć, wiercić, wbijać gwoździe, frezować i skręcać . Szorstka powierzchnia umożliwia im doskonałe łączenie się z tynkiem i betonem oraz zapewnia doskonałe tłumienie i pochłanianie dźwięków.
Drewniana struktura materiału, pozwala na używanie najprostszych i ogólno dostępnych narzędzi: ręczna piła tarczowa, młotek i poziomica. Instalacje wewnętrzne; sanitarne, grzewcze i elektryczne można schować w grubości płyty lub w ścianie.
Na plac budowy jednorazowo dostarczone są wszystkie elementy do wznoszenia ścian i stropów.
Montaż polega na ustawieniu pierwszej , zewnętrznej, warstwy płyt w narożniku fundamentu. Założone na płyty spinki jednostronne utrzymują je w pionie i pozwalają na montaż płyt wewnętrznych. Równocześnie na górną krawędź zakładamy spinki obustronne, które łączą kolejne warstwy płyt. Po wypionowaniu ściany następuje betonowanie rdzenia nośnego.
Schemat montażu ścian