O Nas

O Nas

XXI wiek może być stuleciem spełnienia naszych marzeń i oczekiwań. Trend dążenia do tego co naturalne i ekologiczne jest coraz bardziej powszechny. Chcemy żyć w zgodzie z naturą. Chcemy, by to co nas otacza , było zdrowe dla nas i dla naszej rodziny.
Dręczą nas ciągłe pytania, jak budować, by nie rezygnować ze swoich celów i marzeń. By dom, w którym chcemy mieszkać był solidny, ciepły ,aby został wybudowany szybko, z materiałów przyjaznych ludziom i środowisku.
Nie rezygnujmy ze swoich wizji. Faktycznie można budować dobrze i tanio.

Ponad 50 lat temu w podalpejskiej miejscowości Maria Rojach w Austrii opracowano uniwersalną technologię budowania ścian i stropów metodą szalunku traconego VELOX . Zdrowa i przyjazna środowisku technologia , wykorzystująca surowce naturalne, uzyskała szeroką akceptację także w Polsce. Od roku 1991 przedstawiciele firmy Velox – Werk wdrażają ją z powodzeniem na rynku polskim.
Górny Śląsk na południu i Warmia na północy to główne ośrodki promujące nowy sposób budowania.
W ciągu wielu lat nieprzerwanej działalności, przedsiębiorstwa zaprojektowały i zrealizowały, różne obiekty. Szybka i ekonomiczna budowa pozwoliła na wzniesienie wielu obiektów użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych nie tylko na Śląsku i na Warmii. Powstały także obiekty w Małopolsce, na Opolszczyźnie , Polsce centralnej i północnej , a w szczególności w województwie Pomorskim.
Firma VELOX Polska z Pszczyny oferują projekty gotowe i indywidualne oraz kompletny system budowy: elementy ścian zewnętrznych i wewnętrznych nośnych ,stropów, ścianek działowych, stalowe dźwigary przestrzenne do zbrojenia stropów, a nawet płyty przeznaczone do budowania ekranów akustycznych.

Zdjęcia